Οδηγίες δημιουργίας μαθητικού λογαριασμού στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Αγαπητοί γονείς,

υπό τις παρούσες δύσκολες συνθήκες που διανύουμε, οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας κάνουν μια τεράστια προσπάθεια αξιοποίησης κάθε διαθέσιμου ηλεκτρονικού μέσου, ώστε να έρθουν σε επαφή με τα παιδιά και να τα βοηθήσουν, όσο αυτό είναι δυνατό.

Σ' αυτό το πλαίσιο, δημοσιεύουμε οδηγίες προς τους μαθητές ώστε να μπορούν να αποκτήσουν λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο για να έχουν πρόσβαση σε μια σειρά από εκπαιδευτικά εργαλεία που θα διευκολύνουν την επικοινωνία μας.

Σημειώνουμε ότι, σε καμία περίπτωση, αυτή η διαδικασία δεν μπορεί να αντικαταστήσει τη παραδοσιακή διδασκαλία και ότι ο στόχος της δεν είναι η συνέχιση της φοίτησής τους, αλλά να δώσει μια δημιουργική διέξοδο στα παιδιά κρατώντας ζωντανό το ενδιαφέρον τους για τη μάθηση.

Σας καλούμε λοιπόν, να ακολουθήσετε την διαδικασία που περιγράφεται αναλυτικά στο blog του σχολείου μας και να εγγράψετε τα παιδιά σας στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Για να μεταβείτε στο blog πατήστε εδώ ...